top of page

NEWS

GRAPPLING INDUSTRIES BERLIN 2020

Στο Βερολίνο της Γερμανίας βρέθηκε η ομάδα των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκαν στο γνωστό grappling event Grappling  Industries. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση η ομάδα κατέκτησε 2 χρυσά και 3 ασημένια και 2 χάλκινα.

CAGE SURVIVOR 14

Στο Cage Survivor 14 αγωνίστηκε ο Κώστας Καλύβας των Choke Luta Livre. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την νίκη με ομόφωνη απόφαση των κριτών.

BELT PROMOTION

Με επιτυχία ολοκληρώθηκαν την Τέταρτη 31 Ιουλίου οι απονομές ζωνών στο Luta Livre Submission (Brazilian Grappling).
Η διαδικασία πραγματοποιήθηκε στις εγκαταστάσεις της Choke Luta Livre από τον Γιώργο Θωμαδάκη (Luta Livre 2 dan Black Belt).
Συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για την επιμονή και υπομονή που δείχνουν , στο ακούραστο πνεύμα και τη συνεχή πρόοδοtion...

GRAPPLING INDUSTRIES ROME 2019

Στην Ρώμη της Ιταλίας βρέθηκε η ομάδα των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκαν στο γνωστό grappling event Grappling Industries. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησαν την 1η θέση σαν ομάδα , 5 χρυσά και 4 ασημένια.

IRONBORN CHALLENGE 2019

Στην Κολωνία της Γερμανίας βρέθηκε ο Κλήμης Πασχαλίδης των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκε στο γνωστό Grappling event  Ironborn Submission Grappling Challenge  . Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την 1η θέση και  Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία  NO-GI  Intermediate  Division.

GRAPPLING INDUSTRIES LONDON 2019

Στο Λονδίνο της Αγγλίας  βρέθηκε ο Αντώνης Αρβανιτάκης των Choke LutaLivre όπου αγωνίστηκε στο γνωστό grappling event Grappling Industries . Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την 1η θέση και  Χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Masters  NO-GI Advanced  Absolute Division.

GREEK NATIONALS NOGI BJJ 2018

Mε 3 χρυσά , 4 ασημένια και 4 χάλκινα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα NOGI Brazilian Jiu Jitsu έκλεισε η εγχώρια αγωνιστική χρόνια του 2018 για τους Choke Luta Livre .Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν και η συνέχεια θα είναι ανάλογη με σκληρή δουλειά.

ADCC EUROPEAN TRIALS 2018

Στo Βουκουρέστι της Ρουμανίας  βρέθηκαν 3 αθλητές των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκαν στο γνωστό grappling event ADCC και συγκεκριμένα στα ευρωπαϊκά Trials .

Οι αθλητές των Choke Luta Livre  Αντώνης Αρβανιτάκης και Αλέξανδρος Βικάτος αγωνίστηκαν στα ευρωπαϊκά Trials και έδειξαν ότι το μέλλον είναι δικό τους .

O Μιχάλης Ντάκος  αγωνίστηκε  στο ευρωπαϊκό Masters  και μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε  την 2η θέση.

NAGA SPAIN CHAMPIONSHIP 2018

Στην Μαλάγα  της Ισπανίας   βρέθηκε ο Αντώνης Αρβανιτάκης των Choke LutaLivre όπου αγωνίστηκε στο γνωστό grappling  event NAGA. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία  του.

NAGA GERMANY CHAMPIONSHIP 2018

Στο Limburg της Γερμανίας βρέθηκαν 5 αθλητές των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκαν στο γνωστό grappling event NAGA. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση τα μελή της ομάδας κατέκτησαν  6  χρυσά και και μια  Ζωνη πρωταθλητή στα Experts.

ADCC HUNGARIAN OPEN 2018

Στήν Βουδαπέστη της Ουγγαρίας βρέθηκαν 3 αθλητές των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκαν στο γνωστό grappling event ADCC . Μετά από πολύ καλή εμφάνιση τα μελή της ομάδας κατέκτησαν  1 χρυσό και 1 ασημένιο.

NAGA UK CHAMPIONSHIP 2018

Στο Birmingham της Αγγλίας   βρέθηκε   φέτος  αυτό το σαββατοκύριακο ο Αγγελής  Χρήστου  των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκε στο γνωστό grappling  event  NAGA. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την 1η θέση στην κατηγορία Μasters NO-GI  Intermediate 85 kg.

GREEK NATIONALS NOGI BJJ 2017

Mε 4 χρυσά , 4 ασημενια και 3 χάλκινα στο πανελλήνιο πρωτάθλημα NOGI Brazilian JiuJitsu έκλεισε η εγχώρια αγωνιστική χρόνια του 2017 για τους Choke Luta Livre .Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν και η συνέχεια θα είναι ανάλογη με σκληρή δουλειά.

NAGA FRANCE CHAMPIONSHIP 2017

Στην Αμιεν της Γαλλίας  βρέθηκαν 5 αθλητές των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκαν στο γνωστό grappling event NAGA. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση τα μελή της ομάδας κατέκτησαν 2 χρυσά και 2 χάλκινα μετάλλια.

NAGA IRELAND CHAMPIONSHIP 2017

Στο Δουβλίνο της Ιρλανδίας  βρέθηκε και φέτος αυτό το σαββατοκύριακο ο Αντώνης Αρβανιτάκης των Choke Luta Livre όπου αγωνίστηκε στο γνωστό grappling event NAGA. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την 2η θέση στην κατηγορία Adult NO-GI Expert LightWeight  και 3η θέση στην κατηγορία Masters NO-GI Expert LightWeight.

GREEK NATIONAL NOGI BJJ 2016

Mε 3 χρυσά , 2 ασημενια και ένα χάλκινο στο πανελλήνιο πρωτάθλημα NOGI Brazilian Jiujitsu έκλεισε η εγχώρια αγωνιστική χρόνια του 2016 για τους Choke Luta Livre .Συγχαρητήρια σε όλους τους αθλητές που αγωνίστηκαν και η συνέχεια θα είναι ανάλογη με σκληρή δουλειά.

NAGA IRELAND CHAMPIONSHIP 2016

Στο Δουβλίνο της Ιρλανδίας βρέθηκε ο Αντώνης Αρβανιτάκης των Choke LutaLivre όπου αγωνίστηκε στο γνωστό grappling event NAGA. Μετά από πολύ καλή εμφάνιση κατέκτησε την 3η θέση και χάλκινο μετάλλιο στην κατηγορία Masters NO-GI Expert Light Weight.

NEW ACADEMY

Είμαστε στην ευχάριστη θέση να σας ανακοινώσουμε την  νέα  ακαδημία και έδρα της ομάδας Choke Luta Livre. Ένας χώρος 310 τ.μ πλήρως ανακαινισμένος  με παλαίστρα ποιότητας, άνετοι χώροι προπόνησης, Cage για ΜΜΑ, αλλά και χώρο για strength training. Ο πλήρως εξοπλισμένος αυτός χώρος καλύπτει τις ανάγκες προπόνησης  Luta Livre Submission  (Brazilian Grappling) και  MMA.